cellarer تخصصی بازیگر عارف لرستانی علت فوت عارف لرستانی

cellarer: تخصصی بازیگر عارف لرستانی علت فوت عارف لرستانی پزشکی قانونی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ، خطر پنهان در کمین کودکان و بزرگسالان ، دست سوم&quot، سیگاری &quot

سیگاری “دست سوم” به کسانی اطلاق می‌شود که در معرض خطر باقی‌مانده مواد شیمیایی و سمی حاصل از مصرف دخانیات دیگران قرار می‌گیرند.

، خطر پنهان در کمین کودکان و بزرگسالان ، دست سوم&quot، سیگاری &quot

سیگاری "دست سوم"، خطر پنهان در کمین کودکان و بزرگسالان

عبارات مهم : زندگی

سیگاری “دست سوم” به کسانی اطلاق می شود که در معرض خطر باقی مانده مواد شیمیایی و سمی حاصل از مصرف دخانیات دیگران قرار می گیرند.

به گزارش ایسنا، این افراد به طور مستقیم سیگار نمی کشند (سیگاری دست اول) یا در معرض غیرمستقیم دود سیگار نیستند (سیگاری دست دوم) ولی به علت زندگی یا کار در نزدیک افراد سیگاری در معرض آسیب مواد سمی به جا مانده از فرآورده های دخانی قرار دارند.

افراد سیگاری دست اول که مصرف کننده سیگار هستند و افراد سیگاری دست دوم یعنی اعضای خانواده افراد سیگاری که خودشان دخانیات استعمال نمی کنند ولی در معرض دود آن هستند، ریسک بالای مبتلا شدن به انواع بیماری های ریوی، قلبی-عروقی و سرطان ها را دارند. ولی این دو گروه تنها کسانی نیستند که از مواد شیمیایی و سمی موجود در سیگار آسیب می بینند. تحقیقات نشان می دهد که زندگی و کار در محل هایی که افراد سیگاری حضور دارند، حتی بدون قرار گرفتن در معرض دود سیگار، باعث آسیب رساندن به افراد غیرسیگاری می شود.

، خطر پنهان در کمین کودکان و بزرگسالان ، دست سوم&quot، سیگاری &quot

دود سیگار جهت مدت طولانی به لباس، مبلمان، پرده، دیوار، فرش، سقف، کف، وسایل منزل، گرد و غبار موجود در هوا، وسیله نقلیه و سایر سطوح می چسبد و مواد سمی با تنفس، خوردن و نوشیدن یا لمس اشیا در آن مکان به بدن افراد وارد می شود.

شستن و تمیز کردن لوازم موجود در محل با مواد پاک کننده تنها راه از بین بردن سمومی است که به آنها وارد شده است یا چسبیده هست. ولی باید توجه داشت که مبلمان، پرده، فرش، لوازم آشپزخانه، دیوارها و بسیاری دیگر از قسمت های محیط کار و منزل را نمی توان به طور مرتب شست و در نتیجه تجمع مواد سمی و شیمیایی در آنها، این اشیا را به منبع خطرناکی جهت ایجاد بیماری در افراد مبدل می کند.

سیگاری “دست سوم” به کسانی اطلاق می‌شود که در معرض خطر باقی‌مانده مواد شیمیایی و سمی حاصل از مصرف دخانیات دیگران قرار می‌گیرند.

افراد با سنین متفاوت می توانند به عنوان سیگاری دست سوم از مواد سمی جمع شده است در وسایل منزل و کار آسیب ببینند، ولی کودکان خردسال که محیط را لمس می کنند، روی زمین می نشینند و اشیا را به دهان خود وارد می کنند بیشترین آسیب را از این مساله خواهند دید. به علاوه سیستم دفاعی ضعیف بدن آنان باعث می شود که احتمال مبتلا شدن به انواع بیماری های مرتبط با دخانیات در این گروه زیاد کردن یابد.

بنابر گزارش یورونیوز، سیگار کشیدن در قسمت مخصوص یا حتی خارج از منزل مانع از این نمی شود که افراد خانواده به سیگاری دست سوم تبدیل نشوند. مواد شیمیایی درون مواد دخانی قابل دیدن نیستند و فرد سیگاری بطور ناخواسته آنها را به محل زندگی و کار خود انتقال یافته می کند.

، خطر پنهان در کمین کودکان و بزرگسالان ، دست سوم&quot، سیگاری &quot

واژه های کلیدی: زندگی | سیگار | بیماری | کودکان | دخانیات | شیمیایی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs